Art. 9047 A4 8,0X240/80 TX40
Uppokantaiset lastulevyruuvit vahvistetulla kannalla + osittainen kierre
Nimikkeen numero
9047480 240/80
Teräslaatu
A4
EAN/GTIN
4043377383266
Nettopaino 100:aa kohti
5,700 kg
Pakkausyksiköt:
100
400
9.600
Nimikkeen numero
9047480 240/80
Teräslaatu
A4
EAN/GTIN
4043377383266
Nettopaino 100:aa kohti
5,700 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Tuote-esitteet
- Luettelon sivu
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 8 mm |
| Kokonaispituus (l) | 240 mm |
| lanka Net | Lastulevyn ruuvikierre |
| pään muoto | uppokanta |
| Kannan halkaisija (dk) | 15 mm |
| Kannan korkeus (k) | 4,1 mm |
| Kanta | TX40 |
| Kannan muoto (vetotapa) | TX |
| Kierteen pituus (b) | 80 mm |
| vahvuus (Rm) | 500 N/mm² |
| Jyrsinkylkien lukumäärä | 6 Pcs. |
Tuotetiedot
Tuote-edut
Heilumaton kantaTX-kanta mahdollistaa helpon ja varman ruuvauksen ruuvin asettamisesta aina sen upottamiseen asti.
Ei esiporausta
Esiporaus voidaan suurimmalta osin jättää pois. Suosittelemme kuitenkin käyttökokeilun suorittamista.
Eurooppalainen tekninen hyväksyntä ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Käyttötarkoitukset
Ihanteellinen ruuviliitokseen puualalla. Ihanteellinen kierregeometria takaa parhaan pysyvyyden mitä erilaisimmissa puuraaka-aineissa. TX-kannan avulla saavutetaan ihanteellinen voimansiirto.Käyttöalue
Puurakennus, AurinkokennoOminaisuudet
- Osakierre- uppokanta 90°
- vahvistettu kantapohja
- TX
- vakiokärki
- halkaisijasta 10, 8 ja koosta 6 x 140 mm jyrsintäruoteet kannan alla
Tuote-esitteet
Jaa Art. 9047 A4 8,0X240/80 TX40