DIN 546 A4 M 10
Uramutterit
Nimikkeen numero
0546410
Teräslaatu
A4
EAN/GTIN
4043377040787
Nettopaino 100:aa kohti
1,150 kg
Pakkausyksiköt:
50
Nimikkeen numero
0546410
Teräslaatu
A4
EAN/GTIN
4043377040787
Nettopaino 100:aa kohti
1,150 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Luettelon sivu
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 10 mm |
| lanka Net | metrinen |
| vahvuus (Rm) | 500 N/mm² |
| Kannan muoto (vetotapa) | Ura |
| Uran leveys (n) | 3,5 mm |
| Uran syvyys (t) | 3,2 mm |
| Mitta dk (dk) | 18 mm |
| Korkeus (m) | 8 mm |
Tuotetiedot
Tuote-edut
Esijännitysvoimia tai irrotuksenkestävyyttä ei vaadita.Käyttötarkoitukset
Uramutterit ovat yleisesti teräksestä, ruostumattomasta teräksestä tai ei-rautametallista valmistettuja kierto-osia, joita voidaan käyttää monipuolisesti, esim. sähköteollisuudessa. Ne voidaan ruuvata normin DIN 31156 osan 1 ja osan 2 mukaisella uramutteritaltalla ja niiden toimintona on yleisesti vain osien kiinnittäminen ilman, että tiettyjä esijännitysvoimia tai irrotuksenkestävyyksiä tarvitaan.Käyttöalue
KoneenrakennusJaa DIN 546 A4 M 10