DIN 6912 A2 M 12X20
Kuusiokoloruuvit, lieriökanta ja avainura
Nimikkeen numero
6912212 20
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377147806
Nettopaino 100:aa kohti
2,550 kg
Nimikkeen numero
6912212 20
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377147806
Nettopaino 100:aa kohti
2,550 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Luettelon sivu
Tekniset tiedot
| Kokonaispituus (l) | 20 mm |
| Halkaisija (d) | 12 mm |
| Kierteen pituus (b) | 10,5 mm |
| lanka Net | metrinen |
| pään muoto | sylinterikansi |
| Kannan halkaisija (dk) | 18 mm |
| Kannan korkeus (k) | 7,5 mm |
| Kanta | SW 10 |
| Kannan muoto (vetotapa) | Kuusiokolo |
| vahvuus (Rm) | 500 N/mm² |
Tuotetiedot
Käyttötarkoitukset
Ihanteellinen ruuviliitoksiin konealalla.Käyttöalue
KoneenrakennusOminaisuudet
- "0" = alennettu kantavuusJaa DIN 6912 A2 M 12X20