ISO 14579 A2-70 M 6X55 TX30
Uraruuvit, TX, lieriökanta
Nimikkeen numero
1457926 55
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377334282
Nettopaino 100:aa kohti
1,430 kg
Nimikkeen numero
1457926 55
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377334282
Nettopaino 100:aa kohti
1,430 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Tuote-esitteet
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 6 mm |
| Kokonaispituus (l) | 55 mm |
| lanka Net | metrinen |
| vahvuus (Rm) | 700 N/mm² |
| pään muoto | sylinterikansi |
| Kannan halkaisija (dk) | 10 mm |
| Kannan korkeus (k) | 6 mm |
| Kanta | TX30 |
| Kannan muoto (vetotapa) | TX |
| Kierteen pituus (b) | 24 mm |
Tuotetiedot
Tuote-edut
Heilumaton kantaTX-kanta mahdollistaa helpon ja varman ruuvauksen ruuvin asettamisesta aina sen upottamiseen asti.
Käyttötarkoitukset
Ruuviliitoksiin koneenrakennuksessa, huonekaluteollisuudessa sekä saniteetti- ja lämmitysrakennuksessaKäyttö kosteissa tiloissa sekä ulkokäytössä
ei sisällä huomattavia määriä klorideja tai rikkidioksideja.
Käyttöalue
KoneenrakennusJaa ISO 14579 A2-70 M 6X55 TX30