Tuote 9044 A2 5,0X35/24 TX25
SP-Drill uppokantaiset puurakennusruuvit poraterällä
Nimikkeen numero
9044250 35
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377375728
Nettopaino 100:aa kohti
0,331 kg
Pakkausyksiköt:
200
4.200
100.800
Nimikkeen numero
9044250 35
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377375728
Nettopaino 100:aa kohti
0,331 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Tuote-esitteet
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 5 mm |
| Kokonaispituus (l) | 35 mm |
| Kierteen pituus (b) | 24 mm |
| pään muoto | uppokanta |
| Kannan halkaisija (dk) | 10 mm |
| Kanta | TX25 |
| lanka Net | Lastulevyn ruuvikierre |
| vahvuus (Rm) | 500 N/mm² |
| Kannan muoto (vetotapa) | TX |
Tuotetiedot
Tuote-edut
Heilumaton kantaTX-kanta mahdollistaa helpon ja varman ruuvauksen ruuvin asettamisesta aina sen upottamiseen asti.
Puu ei halkea
Porakärjen ansiosta jännitys puusta poistuu ja näin vältetään halkeamien muodostuminen.
Ei esiporausta
Esiporaus voidaan jättää pois jopa suurimmassa osassa kovia puulajeja. Kovien puulajien monien erilaisten ominaisuuksien vuoksi suosittelemme kuitenkin aina käyttökokeen suorittamista.
Eurooppalainen tekninen hyväksyntä ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Käyttötarkoitukset
Ihanteellinen tavanomaisiin ruuviliitoksiin ulkona, kuten esim. verhoilut, aidat, parvekkeet, laiturit, julkisivut.Sisäänruuvauksen vähimmäissyvyys 4 x halkaisija on taattava. Ihanteellisesti tulisi saavuttaa sisäänruuvaussyvyys, joka on 8 x halkaisija. Laskelmaan ei saa ottaa mukaan enempää kuin 12 xhalkaisija
Käyttöalue
PuurakennusOminaisuudet
- Porakärki- jyrsintäruoteet kannan alla
- TX-kanta
Tuote-esitteet
Jaa Tuote 9044 A2 5,0X35/24 TX25