Tuote 9142 A2 4,8X75/40 TX20 karkea kierre
SK-Drill uppokantaiset terassinrakennusruuvit, leikkuu-ura
Nimikkeen numero
9142248 75/40
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377257802
Nettopaino 100:aa kohti
0,594 kg
Pakkausyksiköt:
250
Nimikkeen numero
9142248 75/40
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377257802
Nettopaino 100:aa kohti
0,594 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Tuote-esitteet
- Luettelon sivu
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 4,8 mm |
| Kokonaispituus (l) | 75 mm |
| lanka Net | Lastulevyn ruuvikierre |
| pään muoto | uppokanta |
| Kannan halkaisija (dk) | 8,1 mm |
| Kannan korkeus (k) | 3,8 mm |
| Kanta | TX20 |
| Kannan muoto (vetotapa) | TX |
| vahvuus (Rm) | 700 N/mm² |
| Kierteen pituus (b) | 40 mm |
Tuotetiedot
Tuote-edut
Puu ei halkeaKierreuran leikkuu-uran ansiosta jännitys puusta poistuu ja näin vältetään halkeamien muodostuminen.
Ei esiporausta
Esiporaus voidaan suurimmalta osin jättää pois. Suosittelemme kuitenkin käyttökokeilun suorittamista.
Ei värjäystä
Haponkestävä ruostumaton teräs estää puiden ja ruuvinkantojen värjäytymisen.
Heilumaton kanta
TX-kanta mahdollistaa helpon ja varman ruuvauksen ruuvin asettamisesta aina sen upottamiseen asti.
Mahtava ulkonäkö
Neljä jyrsintäruodetta kannan alla takaavat uppokantaporan helpon ja siistin upottamisen.
Käyttötarkoitukset
Ihanteellinen terassilautojen ruuviliitoksiin puualusrakenteissa, erityisesti Skandinavian alueella.Käyttöalue
PuurakennusOminaisuudet
- Uppokanta 80°- jyrsintäruoteet kannan alla
- leikkuu-ura
- karkea kierre
- lyhennetty kierre
Tuote-esitteet
Jaa Tuote 9142 A2 4,8X75/40 TX20 karkea kierre