Tuote 9241 1.4006 5,0X60/36 TX20
Kor.kant. puurakennusruuvit, porakär., vastakierre
Nimikkeen numero
9241400650 60/36
Teräslaatu
C1
EAN/GTIN
4043377318954
Nettopaino 100:aa kohti
0,518 kg
Pakkausyksiköt:
200
2.400
57.600
Nimikkeen numero
9241400650 60/36
Teräslaatu
C1
EAN/GTIN
4043377318954
Nettopaino 100:aa kohti
0,518 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Tuote-esitteet
- Luettelon sivu
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 5 mm |
| Kokonaispituus (l) | 60 mm |
| lanka Net | Lastulevyn ruuvikierre |
| pään muoto | koristekasvien pää |
| Kannan halkaisija (dk) | 7,5 mm |
| Kannan korkeus (k) | 3,45 mm |
| Kanta | TX20 |
| Kannan muoto (vetotapa) | TX |
| Kierteen pituus (b) | 36 mm |
| Mitta dp (dp) | 3,6 mm |
| Poranterän pituus (lp) | 5,2 mm |
Tuotetiedot
Tuote-edut
VastakierteetVastakierteet takaavat alhaiset sisäänruuvausvääntömomentit myös korkeilla kiinnitysosilla.
Ei esiporausta
Esiporaus voidaan suurimmalta osin jättää pois. Suosittelemme kuitenkin käyttökokeilun suorittamista.
Heilumaton kanta
TX-kanta mahdollistaa helpon ja varman ruuvauksen ruuvin asettamisesta aina sen upottamiseen asti
European technical Assessment ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Käyttötarkoitukset
Ihanteellinen kaikille puuta työstäville yrityksille (puusepänverstaat, puurakentaminen) ja kaikille puutarha- ja maisemarakentajille terassilankkujen ja laiturien kiinnitykseen. Ihanteellinen ratkaisu myös käytettäessä kovia puulajeja kuten bangkirai, massaranduba ym.Sisäänruuvauksen vähimmäissyvyys 4 x halkaisija on taattava. Puulajista riippuen tulisi saavuttaa sisäänruuvaussyvyys, joka on 8 x halkaisija
Käyttöalue
PuurakennusOminaisuudet
- 60°:n koristekanta- porakärki
- vastakierre
- jyrsintäruoteet kannan alla
- TX-kanta
- martensiittinen ruostumaton teräs, karkaistu (1.4006)
- erityinen liukupinnoite
Tuote-esitteet
Jaa Tuote 9241 1.4006 5,0X60/36 TX20