Tuote 9242 A2 3,2X35/24 TX10
Koristekantaiset puurakennusruuvit, jyrsintäruode ja vastakierteet
Nimikkeen numero
9242232 35/24
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377389947
Nettopaino 100:aa kohti
0,139 kg
Pakkausyksiköt:
200
9.600
230.400
Nimikkeen numero
9242232 35/24
Teräslaatu
A2
EAN/GTIN
4043377389947
Nettopaino 100:aa kohti
0,139 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Tuote-esitteet
- Luettelon sivu
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 3,2 mm |
| Kokonaispituus (l) | 35 mm |
| lanka Net | Lastulevyn ruuvikierre |
| pään muoto | koristekasvien pää |
| Kannan halkaisija (dk) | 5 mm |
| Kannan korkeus (k) | 2 mm |
| Kanta | TX10 |
| Kannan muoto (vetotapa) | TX |
| Kierteen pituus (b) | 24 mm |
Tuotetiedot
Tuote-edut
VastakierteetVastakierteet takaavat alhaiset sisäänruuvausvääntömomentit myös korkeilla kiinnitysosilla.
Ei esiporausta
Esiporaus voidaan suurimmalta osin jättää pois. Suosittelemme kuitenkin käyttökokeilun suorittamista.
Heilumaton kanta
TX-kanta mahdollistaa helpon ja varman ruuvauksen ruuvin asettamisesta aina sen upottamiseen asti.
Puu ei halkea
Cut-kärjen ansiosta pisteentarkka asettaminen on mahdollista myös kovissa puulajeissa ilman halkeamia.
European technical Assessment ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Käyttötarkoitukset
Ihanteellinen kaikille puuta työstäville yrityksille (puusepänverstaat, puurakentaminen) ja kaikille puutarha- ja maisemarakentajille terassilankkujen ja laiturien kiinnitykseen. Ihanteellinen ratkaisu myös käytettäessä kovia puulajeja kuten bangkirai, massaranduba ym.Sisäänruuvauksen vähimmäissyvyys 4 x halkaisija on taattava. Puulajista riippuen tulisi saavuttaa sisäänruuvaussyvyys, joka on 8 x halkaisija
Käyttöalue
PuurakennusOminaisuudet
- 60°:n koristekanta- Cut-terä
- vastakierre
- jyrsintäruoteet kannan alla
- TX-kanta
- erityinen liukupinnoite
Tuote-esitteet
Jaa Tuote 9242 A2 3,2X35/24 TX10