Tuote 9246 1.4006 4,0X70/42 TX15
Uppokant. puurakennusruuvit porakärj., vastakierre
Nimikkeen numero
9246400640 70/42
Teräslaatu
C1
EAN/GTIN
4043377319579
Nettopaino 100:aa kohti
0,383 kg
Pakkausyksiköt:
200
3.600
86.400
Nimikkeen numero
9246400640 70/42
Teräslaatu
C1
EAN/GTIN
4043377319579
Nettopaino 100:aa kohti
0,383 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Tuote-esitteet
- Luettelon sivu
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 4 mm |
| Kokonaispituus (l) | 70 mm |
| lanka Net | Lastulevyn ruuvikierre |
| pään muoto | uppokanta |
| Kannan halkaisija (dk) | 8 mm |
| Kannan korkeus (k) | 2,5 mm |
| Kanta | TX15 |
| Kannan muoto (vetotapa) | TX |
| Kierteen pituus (b) | 42 mm |
| Mitta dp (dp) | 3 mm |
| Poranterän pituus (lp) | 3,7 mm |
Tuotetiedot
Tuote-edut
VastakierteetVastakierteet takaavat alhaiset sisäänruuvausvääntömomentit myös korkeilla kiinnitysosilla.
Ei esiporausta
Esiporaus voidaan suurimmalta osin jättää pois. Suosittelemme kuitenkin käyttökokeilun suorittamista.
Heilumaton kanta
TX-kanta mahdollistaa helpon ja varman ruuvauksen ruuvin asettamisesta aina sen upottamiseen asti
European technical Assessment ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Käyttötarkoitukset
Ihanteellinen kaikille puuta työstäville yrityksille (puusepänverstaat, puurakentaminen) ja kaikille puutarha- ja maisemarakentajille terassilankkujen ja laiturien kiinnitykseen. Ihanteellinen ratkaisu myös käytettäessä kovia puulajeja kuten bangkirai, massaranduba ym.Sisäänruuvauksen vähimmäissyvyys 4 x halkaisija on taattava. Puulajista riippuen tulisi saavuttaa sisäänruuvaussyvyys, joka on 8 x halkaisija
Käyttöalue
PuurakennusOminaisuudet
- Uppokanta 90°- porakärki
- jyrsintäruoteet kannan alla
- vastakierre
- TX-kanta
- martensiittinen ruostumaton teräs, karkaistu (1.4006)
- erityinen liukupinnoite
Tuote-esitteet
Jaa Tuote 9246 1.4006 4,0X70/42 TX15