Tuote 9250 A4 4,5X60/36 TX20
Lautaspäiset puurakennusruuvit leikkuu-uralla
Nimikkeen numero
9250445 60/36
Teräslaatu
A4
EAN/GTIN
4043377396556
Nettopaino 100:aa kohti
0,464 kg
Pakkausyksiköt:
200
4.200
100.800
Nimikkeen numero
9250445 60/36
Teräslaatu
A4
EAN/GTIN
4043377396556
Nettopaino 100:aa kohti
0,464 kg
- Tekniset tiedot
- Tuotetiedot
- Tuote-esitteet
- Luettelon sivu
Tekniset tiedot
| Halkaisija (d) | 4,5 mm |
| Kokonaispituus (l) | 60 mm |
| lanka Net | Lastulevyn ruuvikierre |
| pään muoto | Head levy |
| Kannan halkaisija (dk) | 13 mm |
| Kannan korkeus (k) | 3,2 mm |
| Kanta | TX20 |
| Kannan muoto (vetotapa) | TX |
| vahvuus (Rm) | 500 N/mm² |
| Kierteen pituus (b) | 36 mm |
Tuotetiedot
Tuote-edut
Suuri turvallisuusKannan huomattavasti suurempien läpivetoarvojen ansiosta uppokantaan verrattuna tarvitaan jopa 50 % vähemmän ruuveja.
Puu ei halkea
Kierreuran leikkuu-uran ansiosta jännitys puusta poistuu ja näin vältetään halkeamien muodostuminen.
Helppo asettaa
Varmistaa kierteen nopean pureutumisen
Erityinen liukupinnoite
Takaa alhaiset sisäänruuvausvääntömomentit ja siten alhaisen voimankäytön
Heilumaton kanta
TX-kanta mahdollistaa helpon ja varman ruuvauksen ruuvin asettamisesta aina sen upottamiseen asti. Pieni mitta Ihanteellinen käytettäessä metalliosia, kuten tukijalkoja tai kattokoukkuja, puualusrakenteella.
Eurooppalainen tekninen hyväksyntä ETA 11/0283
Käyttötarkoitukset
Ihanteellinen ruuviliitoksiin ulkona, kuten esim. aurinkokennot, autokatokset, parvekkeet, laiturit, leikkilaitteet, valmistalot sekä kaikki kantavat rakenneosat. Ihanteellinen ruuviliitoksiin ulkona, kuten esim. aurinkokennot, autokatokset, parvekkeet, laiturit, leikkilaitteet, valmistalot sekä kaikki kantavat rakenneosat.Sisäänruuvauksen vähimmäissyvyys 4 x halkaisija on taattava. Ihanteellisesti tulisi saavuttaa sisäänruuvaussyvyys, joka on 8 x halkaisija. Laskelmaan ei saa ottaa mukaan enempää kuin 12 x halkaisija
European technical Assessment ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Käyttöalue
Puurakennus, AurinkokennoOminaisuudet
- Osakierre- lautaspäinen puurakennusruuvi
- CUT-kärki
- erityinen liukupinnoite
- TX-kanta
Tuote-esitteet
Jaa Tuote 9250 A4 4,5X60/36 TX20