Art. 9040 A2 5,0X65/42 TX20
Śruby do drew. Super-Drill łeb płas. końc. wierc.
Numer pozycji
9040250 65
Gatunek stali
A2
EAN/GTIN
4043377375537
Waga netto na 100
0,751 kg
Jednostki opakowania:
200
2.400
57.600
Numer pozycji
9040250 65
Gatunek stali
A2
EAN/GTIN
4043377375537
Waga netto na 100
0,751 kg
- Dane techniczne
- Informacje o produkcie
- Broszury produktów
- Strona katalogu
Dane techniczne
| Średnica (d) | 5 mm |
| Długość całkowita (l) | 65 mm |
| Długość gwintu (b) | 42 mm |
| kształt głowy | z łbem stożkowym |
| Średnica łba (dk) | 10 mm |
| Wysokość łba (k) | 3 mm |
| Długość końcówki wiercącej (lp) | 4,5 mm |
| Wielkość napędu (Wielkość n) | TX20 |
| Typ gwintu | Gwint wkrętu do płyt wiórowych |
| wytrzymałość na rozciąganie (Rm) | 500 N/mm² |
| Rodzaj napędu (napęd) | Łeb walcowy z gniazdem gwiazdkowym |
Informacje o produkcie
Zalety produktu
Bez nawiercaniaW większości przypadków nie ma konieczności nawiercania otworu nawet w twardych gatunkach drewna. Jednak ze względu na wiele różnych właściwości twardych gatunków drewna zalecamy zawsze wykonanie próby.
Bez wyłamywania drewna
Końcówka wiercąca eliminuje naprężenia w drewnie, zapobiegając w ten sposób powstawaniu pęknięć.
Bez zrywania śrub
Stabilizowany trzpień oraz specjalna geometria gwintu niemal całkowicie eliminują ryzyko zerwania śrub nawet w twardych gatunkach drewna.
Specjalna powłoka ślizgowa
Gwarantuje niskie momenty obrotowe wkręcania , co wiąże się z mniejszym nakładem siły.
Doskonała estetyka
6 karbów frezujących pod łbem gwarantuje łatwe i równe wkręcenie śruby do budownictwa drewnianego z łbem płaskim.
Gniazdo zapewniające stabilne wkręcanie
Gniazdo sześciokanałowe TX umożliwia równe i proste wkręcenie od przyłożenia śruby do jej całkowitego zagłębienia.
Europejska Aprobata Techniczna ETA 11/0283
Zastosowania
Idealne do różnych elementów zewnętrznych, np. szalunków, ogrodzeń, balkonów, kładek, wyposażenia placów zabaw, elewacji i tarasów. Bardzo mocna śruba zarówno pod względem siły wyciągającej, jak i wytrzymałościPrzewierci również cienkie blachy z miękkich materiałów np. aluminium o grubości do 2 mm.
Minimalna głębokość wkręcenia wynosi 4 x średnica. Głębokość wkręcenia powinna wynosić idealnie 8 x średnica. W obliczeniach nie należy uwzględniać głębokości wkręcenia powyżej 12 x średnica.
Obszar zastosowań
Konstrukcje drewniane, ElewacjeWłaściwości
SUPER-DRILL- Wzmocniony łeb
- Stabilizowany trzpień
- Duży gwint
- Specjalna powłoka poślizgowa
- Karby frezujące pod łbem
- Gniazdo sześciokarbowe TX
Broszury produktów
Udostępnij Art. 9040 A2 5,0X65/42 TX20