Art. 9045 A4 4,5X70/42 TX20
Rundhovede træskruer med forstærket hoved, delvis gevind
Varenummer
9045445 70/42
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377379719
Nettovægt pr. 100
0,510 kg
Emballageenhede:
200
3.600
86.400
Varenummer
9045445 70/42
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377379719
Nettovægt pr. 100
0,510 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Gevindlængde (b) | 42 mm |
| Materiale | Risso |
| Hoveddiameter (dk) | 9 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX20 |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Drivform (drift) | TX |
Information om produktet
Produktfordele
Ingen forboringOverflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerKendetegn
- Fuldt gevind- rundhoved
- underhovedforstærket
- TX-hoved
- standardspids
Produktbrochurer
Del Art. 9045 A4 4,5X70/42 TX20