Art. 9045 A4 6,0X30 TX25
Rundhovede træskruer med forstærket hoved, fuld gevind
Varenummer
9045460 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377199744
Nettovægt pr. 100
0,570 kg
Emballageenhede:
100
4.800
115.200
Varenummer
9045460 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377199744
Nettovægt pr. 100
0,570 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 30 mm |
| Gevindlængde (b) | 30 mm |
| Materiale | Risso |
| Hoveddiameter (dk) | 12 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,7 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX25 |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Drivform (drift) | TX |
Information om produktet
Produktfordele
Ingen forboringOverflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerKendetegn
- Delgevind- rundhoved
- underhovedforstærket
- TX-hoved
- standardspids
Produktbrochurer
Del Art. 9045 A4 6,0X30 TX25