Art. 9046 A2 4,0X50/30 TX20
Undersænkede spånpladeskrue forstærket linsehoved, delvis gevind
Varenummer
9046240 50/30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377380296
Nettovægt pr. 100
0,290 kg
Emballageenhede:
200
5.400
129.600
Varenummer
9046240 50/30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377380296
Nettovægt pr. 100
0,290 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Totallængde (l) | 50 mm |
| Gevindlængde (b) | 30 mm |
| Materiale | hævet |
| Hoveddiameter (dk) | 8 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX20 |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Drivform (drift) | TX |
Information om produktet
Produktfordele
Ingen forboringOverflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerKendetegn
- delvis gevind- forsænket linsehoved
- underhovedforstærket
- TX-hoved
- standardspids
Produktbrochurer
Del Art. 9046 A2 4,0X50/30 TX20