Art. 9047 A2 4,5X40 TX20
Undersænkede træskruer med forstærket hoved, fuld gevind
Varenummer
9047245 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377247209
Nettovægt pr. 100
0,280 kg
Varenummer
9047245 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377247209
Nettovægt pr. 100
0,280 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Gevindlængde (b) | 40 mm |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 9 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,7 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX20 |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Drivform (drift) | TX |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Ingen forboring
Overflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerKendetegn
- Fuldt gevind- Forsænket hoved 90°
- underhovedforstærket
- TX-hoved
- standardspids
- fra diameter 10, 8 og fra 6 x 140 mm fræseribber under hovedet
Produktbrochurer
Del Art. 9047 A2 4,5X40 TX20