Art. 9047 A4 3,5X16 TX15
Undersænkede træskruer med forstærket hoved, fuld gevind
Varenummer
9047435 16
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377202017
Nettovægt pr. 100
0,080 kg
Emballageenhede:
200
19.200
460.800
Varenummer
9047435 16
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377202017
Nettovægt pr. 100
0,080 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 7 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX15 |
| Drivform (drift) | TX |
| Gevindlængde (b) | 16 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Ingen forboring
Overflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerKendetegn
- Fuldt gevind- Forsænket hoved 90°
- underhovedforstærket
- TX-hoved
- standardspids
- fra diameter 10, 8 og fra 6 x 140 mm fræseribber under hovedet
Produktbrochurer
Del Art. 9047 A4 3,5X16 TX15