Art. 9050 A4 6,0X40/24 Z
Undersænkede træskruer med forstærket hoved, delvis gevind
Varenummer
9050460 40/24
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377205834
Nettovægt pr. 100
0,546 kg
Varenummer
9050460 40/24
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377205834
Nettovægt pr. 100
0,546 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 12 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PZ3 |
| Drivform (drift) | Pozidrive |
| Gevindlængde (b) | 24 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Produktfordele
Ingen forboringOverflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerKendetegn
- Delgevind- Forsænket hoved 90°
- PZ Pozidrive
- standardspids
- fra diameter 10, 8 og fra 6 x 140 mm fræseribber under hovedet
Produktbrochurer
Del Art. 9050 A4 6,0X40/24 Z