Art. 9051 A4 C 4,8X13
Pladeskruer med hoved i henhold til ISO 4762
Varenummer
9051448 13
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377206619
Nettovægt pr. 100
0,266 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
9051448 13
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377206619
Nettovægt pr. 100
0,266 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Diameter tommer (d) | 10 " |
| Totallængde (l) | 13 mm |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,5 " |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 8,5 mm |
| Hovedhøjde (k) | 5 mm |
| Mål t (t) | 2,92 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 4 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- Indvendig sekskant
- Hoved iht. ISO 4762
Del Art. 9051 A4 C 4,8X13