Art. 9051 A4 C 6,3X35
Pladeskruer med hoved i henhold til ISO 4762
Varenummer
9051463 35
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377280091
Nettovægt pr. 100
0,829 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
9051463 35
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377280091
Nettovægt pr. 100
0,829 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Diameter tommer (d) | 14 " |
| Totallængde (l) | 35 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 10 mm |
| Hovedhøjde (k) | 6 mm |
| Mål t (t) | 3,4 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 5 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
MetalkonstruktionKendetegn
- Pladegevind- Indvendig sekskant
- Hoved iht. ISO 4762
Del Art. 9051 A4 C 6,3X35