Art. 9057 A2 A 6,5X130
Facadeskruer med spids tætningsskive 16 mm
Varenummer
9057265 130
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377210845
Nettovægt pr. 100
2,575 kg
Varenummer
9057265 130
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377210845
Nettovægt pr. 100
2,575 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,5 mm |
| Totallængde (l) | 130 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 4,6 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 3/8" |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Gevindlængde (b) | 64 mm |
| Udvendig diameter på skive (d2) | 16 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Monteringen af profilplader og fibercement på træ-, stål- og aluminiumunderkonstruktionerOplysninger om bordiameteren fremgår af bygningstilsynets godkendelse.
Træ: Minimumsindskruningsdybde på 30 mm
Stål: Tappen skal have et fremspring på 7 mm ved en metalunderkonstruktion.
Anvendelsesområde
Trækonstruktion, Facader, Solceller, MetalkonstruktionKendetegn
- Form A- Groft gevind med spids til træunderkonstruktioner samt tynde metalplader < 3mm
- ETA -13/0178 gyldig fra L 75 mm
- Fastgørelsesskruer til sandwichpaneler
Produktbrochurer
Del Art. 9057 A2 A 6,5X130