Art. 9065 A2 C 3,9X25 H
Pladeskruer med kappehoved i henhold til DIN 7981
Varenummer
9065239 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377211934
Nettovægt pr. 100
0,203 kg
Varenummer
9065239 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377211934
Nettovægt pr. 100
0,203 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,9 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Totallængde (l) | 25 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | PH2 |
| Drivform (drift) | Phillips |
| Diameter tommer (d) | 7 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1 " |
| Materiale | Cap Head |
| Hoveddiameter (dk) | 8,15 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,1 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, FacaderDel Art. 9065 A2 C 3,9X25 H