Art. 9066 A2 C 3,9X19 TX15 groft gevind
Vindueskarmskruer med polyamidskive brun
Varenummer
906622TG39 19
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377254061
Nettovægt pr. 100
0,190 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
906622TG39 19
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377254061
Nettovægt pr. 100
0,190 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,9 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Totallængde (l) | 19 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX15 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 7 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 0,75 " |
| Materiale | Cap Head |
| Hoveddiameter (dk) | 7,9 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,1 mm |
| Skivediameter (d3) | 12 mm |
| Mål s (s) | 1,5 mm |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, FacaderProduktbrochurer
Del Art. 9066 A2 C 3,9X19 TX15 groft gevind