Art. 9066 A2 C 3,9X32 TX15
Vindueskarmskruer med polyamidskive natur
Varenummer
906620T39 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377253842
Nettovægt pr. 100
0,260 kg
Varenummer
906620T39 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377253842
Nettovægt pr. 100
0,260 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,9 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Totallængde (l) | 32 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX15 |
| Drivform (drift) | TX |
| Diameter tommer (d) | 7 " |
| Samlet længde i tommer ((Tomme)) | 1,25 " |
| Materiale | Cap Head |
| Hoveddiameter (dk) | 7,9 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3,1 mm |
| Skivediameter (d3) | 12 mm |
| Mål s (s) | 1,5 mm |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Anvendelser
Pladeforskruninger inden for VVS - og opvarmningTil anvendelse i vådrum samt udendørs, herunder i industrimiljøer og i kystnære områder
Materialetykkelsen på de plader, der skal skrues sammen, skal være større end gevindstigningen på den valgte skrue
Anvendelsesområde
Metalkonstruktion, FacaderProduktbrochurer
Del Art. 9066 A2 C 3,9X32 TX15