Art. 9090 A2 2,5X20 TX8
Skruer med forsænket hoved til termoplast
Varenummer
90902T25 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377407788
Nettovægt pr. 100
0,046 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
90902T25 20
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377407788
Nettovægt pr. 100
0,046 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Totallængde (l) | 20 mm |
| Produkt View | Plasttråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 4,7 mm |
| Hovedhøjde (k) | 1,8 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX8 |
| Drivform (drift) | TX |
Information om produktet
Produktfordele
- Høj træk- og vridningsstyrke- Lav radial spaltning på grund af små flankevinkler
- Meget stærk selvlåsning mod at løsne sig
- Øget modstandsdygtighed over for vibrationer
Anvendelser
Til direkte skruning uden at skulle skære et gevind i plastmaterialerne, især termoplast.Anvendelsesområde
Øvrige anvendelsesområder, Fremstilling af støbeformeKendetegn
- Forsænket hoved- TX-drev
Del Art. 9090 A2 2,5X20 TX8