Art. 9090 A2 3,5X10 TX15
Skruer med forsænket hoved til termoplast
Varenummer
90902T35 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377395306
Nettovægt pr. 100
0,071 kg
Emballageenhede:
500
877.500
Varenummer
90902T35 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377395306
Nettovægt pr. 100
0,071 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 3,5 mm |
| Totallængde (l) | 10 mm |
| Produkt View | Plasttråd |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 7,3 mm |
| Hovedhøjde (k) | 2,65 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX15 |
| Drivform (drift) | TX |
Information om produktet
Produktfordele
- Høj træk- og vridningsstyrke- Lav radial spaltning på grund af små flankevinkler
- Meget stærk selvlåsning mod at løsne sig
- Øget modstandsdygtighed over for vibrationer
Anvendelser
Til direkte skruning uden at skulle skære et gevind i plastmaterialerne, især termoplast.Anvendelsesområde
Øvrige anvendelsesområder, Fremstilling af støbeformeKendetegn
- Forsænket hoved- TX-drev
Del Art. 9090 A2 3,5X10 TX15