Art. 9098 A2 A 6,5X90
Facadeskruer med spids tætningsskive 22 mm
Varenummer
9098265 90
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377222497
Nettovægt pr. 100
2,055 kg
Emballageenhede:
100
600
14.400
Varenummer
9098265 90
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377222497
Nettovægt pr. 100
2,055 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,5 mm |
| Totallængde (l) | 90 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 4,8 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 3/8" |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 64 mm |
| Udvendig diameter på skive (d2) | 22 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Fastgørelse af profilplader og fibercement til træ-, stål- og aluminiumsunderkonstruktionerDe respektive borediametre kan findes i bygningsreglementets godkendelser.
Træ: Der skal overholdes en minimumsindskruningsdybde på 30 mm.
Stål: Spidsen skal have et fremspring på 7 mm på en metalunderkonstruktion.
Anvendelsesområde
Facader, Metalkonstruktion, Trækonstruktion, SolcellerKendetegn
- Form A- Groft gevind med spids til træunderkonstruktioner samt tynde metalplader < 3mm
- ETA -13/0178 gyldig fra L 75 mm
- Fastgørelsesskruer til sandwichpaneler
Produktbrochurer
Del Art. 9098 A2 A 6,5X90