Art. 9098 A2 BZ 6,3X32
Facadeskruer med tap tætningsskive 22 mm
Varenummer
9098263 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377222244
Nettovægt pr. 100
1,095 kg
Emballageenhede:
200
2.400
57.600
Varenummer
9098263 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377222244
Nettovægt pr. 100
1,095 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Totallængde (l) | 32 mm |
| Produkt View | ark tråd |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 4,8 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 3/8" |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 32 mm |
| Udvendig diameter på skive (d2) | 22 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Fastgørelse af profilerede plader og fibercement til underkonstruktioner af stål og aluminiumDe respektive borediametre kan findes i bygningsmyndighedernes godkendelser.
Stål: Tappen skal have et fremspring på 7 mm på en metalunderkonstruktion.
Anvendelsesområde
Facader, Metalkonstruktion, Trækonstruktion, SolcellerKendetegn
- Form BZ- Fint gevind med tap til stålunderkonstruktioner > 3 mm
- ETA-13/0178 gyldig fra L 75 mm
- Fastgørelsesskruer til sandwichelementer
Produktbrochurer
Del Art. 9098 A2 BZ 6,3X32