Art. 9147 1.4006 5,0X60/36 TX25 CUT
Undersænkede træskrue,fræseribber,forstærket hoved
Varenummer
9147400650 60/36
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377387806
Nettovægt pr. 100
0,510 kg
Emballageenhede:
100
2.700
64.800
Varenummer
9147400650 60/36
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377387806
Nettovægt pr. 100
0,510 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 10 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX25 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 36 mm |
| Antal fræseribber | 6 Pcs. |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Ingen forboring
Overflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.ETA 11/0283
Anvendelsesområde
TrækonstruktionKendetegn
- Forsænket hoved 90°- underhovedforstærket
- TX-hoved
- CUT-spids
- fræseribber under hovedet
Produktbrochurer
Del Art. 9147 1.4006 5,0X60/36 TX25 CUT