Art. 9147 1.4006 8,0X130/80 TX40 CUT
Undersænkede træskrue,fræseribber,forstærket hoved
Varenummer
9147400680 130/80
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377388261
Nettovægt pr. 100
3,100 kg
Emballageenhede:
100
600
14.400
Varenummer
9147400680 130/80
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377388261
Nettovægt pr. 100
3,100 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 130 mm |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 15 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,1 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX40 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 80 mm |
| Antal fræseribber | 6 Pcs. |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Ingen forboring
Overflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.ETA 11/0283
Anvendelsesområde
TrækonstruktionKendetegn
- Forsænket hoved 90°- underhovedforstærket
- TX-hoved
- CUT-spids
- fræseribber under hovedet
Produktbrochurer
Del Art. 9147 1.4006 8,0X130/80 TX40 CUT