Art. 9147 A4 10,0X180/105 TX40 CUT
Undersænkede træskrue,fræseribber,forstærket hoved
Varenummer
91474100 180/105
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377378484
Nettovægt pr. 100
5,530 kg
Emballageenhede:
100
400
9.600
Varenummer
91474100 180/105
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377378484
Nettovægt pr. 100
5,530 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 180 mm |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 19 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,7 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX40 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 105 mm |
| Antal fræseribber | 6 Pcs. |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Ingen forboring
Overflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.ETA 11/0283
Anvendelsesområde
TrækonstruktionKendetegn
- Forsænket hoved 90°- underhovedforstærket
- TX-hoved
- CUT-spids
- fræseribber under hovedet
Produktbrochurer
Del Art. 9147 A4 10,0X180/105 TX40 CUT