Art. 9147 A4 10,0X90/55 TX40 CUT
Undersænkede træskrue,fræseribber,forstærket hoved
Varenummer
91474100 90/55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377378392
Nettovægt pr. 100
2,900 kg
Emballageenhede:
100
1.200
28.800
Varenummer
91474100 90/55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377378392
Nettovægt pr. 100
2,900 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 90 mm |
| Produkt View | Skruegevind til spånplade |
| Materiale | undersænket hoved |
| Hoveddiameter (dk) | 19 mm |
| Hovedhøjde (k) | 4,7 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX40 |
| Drivform (drift) | TX |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Gevindlængde (b) | 55 mm |
| Antal fræseribber | 6 Pcs. |
Information om produktet
Produktfordele
Stabil betjeningTX-hovedet sikrer enkel og stabil iskruning af skruen, lige fra start til undersænkning.
Ingen forboring
Overflødiggør stort set forboring. Vi anbefaler dog, at man altid foretager et forsøg.
Europæisk teknisk godkendelse ETA 11/0283
UK Technical Assessment UKTA 22/6473
Anvendelser
Ideel til forskruninger i træ. Den optimale gevindgeometri sikrer perfekt fastgørelse i en lang række forskellige træmaterialer. Takket være TX-hovedet opnås en optimal kraftoverførsel.ETA 11/0283
Anvendelsesområde
TrækonstruktionKendetegn
- Forsænket hoved 90°- underhovedforstærket
- TX-hoved
- CUT-spids
- fræseribber under hovedet
Produktbrochurer
Del Art. 9147 A4 10,0X90/55 TX40 CUT