Art. 9191 A2 4,5X12 TX20
Skruer med rundt hoved til termoplast med krave
Varenummer
91912T45 12
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377408983
Nettovægt pr. 100
0,158 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
91912T45 12
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377408983
Nettovægt pr. 100
0,158 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 4,5 mm |
| Totallængde (l) | 12 mm |
| Produkt View | Plasttråd |
| Materiale | Risso |
| Hoveddiameter (dk) | 8,2 mm |
| Hovedhøjde (k) | 3 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX20 |
| Drivform (drift) | TX |
| Kravediameter (dc) | 9 mm |
Information om produktet
Produktfordele
- Høj træk- og vridningsstyrke- Lav radial spaltning på grund af små flankevinkler
- Meget stærk selvlåsning mod at løsne sig
- Øget modstandsdygtighed over for vibrationer
Anvendelser
Til direkte skruning uden at skulle skære et gevind i plastmaterialerne, især termoplast.Anvendelsesområde
Øvrige anvendelsesområder, Fremstilling af støbeformeKendetegn
- Rundt hoved- TX-drev
- Flange
Del Art. 9191 A2 4,5X12 TX20