Art. 9510 A2/CV 5,5X60 TX30
Vingeboreskruer af metal med forsænket hoved
Varenummer
95102B1255 60
Stålkvalitet
BI-Metall A2
EAN/GTIN
4043377319814
Nettovægt pr. 100
0,766 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
95102B1255 60
Stålkvalitet
BI-Metall A2
EAN/GTIN
4043377319814
Nettovægt pr. 100
0,766 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
Tekniske data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Totallængde (l) | 60 mm |
| Hoveddiameter (dk) | 10,8 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | TX30 |
| Drivform (drift) | TX |
| Hovedhøjde (k) | 3,9 mm |
| Borespidslængde (lp) | 17 mm |
| Mål dp (dp) | 5,05 mm |
Information om produktet
Produktfordele
- TidsbesparelseBor, form og forbind i en enkelt arbejdsgang
- reducer omkostningerne
intet værktøjsskift, intet boreværktøj
- vinger
forhindrer tvunget fremføring i materialet, der skal fastgøres
Anvendelser
- Montering af træ på stålunderkonstruktionerAnvendelsesområde
Metalkonstruktion, SolcellerKendetegn
- Bi-metal - en speciel svejseproces forbinder specialstålskruen med den hærdede kulstofstålspids- forsænket hoved
- vinger - disse forhindrer tvunget fremføring
- fræseribber
- borespids
Produktbrochurer
Del Art. 9510 A2/CV 5,5X60 TX30