DIN 417 A2 M 5X6
Gevindtap med kærv og tap
Varenummer
041725 6
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377030580
Nettovægt pr. 100
0,061 kg
Varenummer
041725 6
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377030580
Nettovægt pr. 100
0,061 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 6 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Kærvbredde (n) | 0,8 mm |
| Kærvdybde (t) | 1,28 mm |
| Mål dp (dp) | 3,5 mm |
| Taplængde (z) | 2,5 mm |
Information om produktet
Anvendelsesområde
Facader, Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderDel DIN 417 A2 M 5X6