DIN 546 A4 M 8
Kærvmøtrikker
Varenummer
054648
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377040909
Nettovægt pr. 100
0,557 kg
Emballageenhede:
100
Varenummer
054648
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377040909
Nettovægt pr. 100
0,557 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Kærvbredde (n) | 3 mm |
| Kærvdybde (t) | 2,5 mm |
| Mål dk (dk) | 14 mm |
| Højde (m) | 6,5 mm |
Information om produktet
Produktfordele
Forspændingskraft og gevindstyrke er dermed uden betydningAnvendelser
Kærvmøtrikker er generelt drejelige dele af stål, ikke-rustende stål eller ikke-jern-metal, som kan anvendes mange steder, herunder inden for elektroindustrien. De kan monteres med kærvmøtriknøgler iht. DIN 31156 del 1 og del 2 og har primært kun den funktion af fastgøre dele, uden at der stilles særlige krav til forspændingskraft eller gevindstyrke.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 546 A4 M 8