DIN 551 A2 M 2,5X16
Gevindtap med kærv og rejfet skrueende
Varenummer
0551225 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377041210
Nettovægt pr. 100
0,041 kg
Varenummer
0551225 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377041210
Nettovægt pr. 100
0,041 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Kærvbredde (n) | 0,4 mm |
| Kærvdybde (t) | 0,72 mm |
| Mål dp (dp) | 1,5 mm |
| Hårdhed | 12 |
Information om produktet
Anvendelsesområde
Facader, Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderDel DIN 551 A2 M 2,5X16