DIN 551 A2 M 8X40
Gevindtap med kærv og rejfet skrueende
Varenummer
055128 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377041760
Nettovægt pr. 100
1,370 kg
Varenummer
055128 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377041760
Nettovægt pr. 100
1,370 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Kærvbredde (n) | 1,2 mm |
| Kærvdybde (t) | 2 mm |
| Mål dp (dp) | 5,5 mm |
| Hårdhed | 12 |
Information om produktet
Anvendelsesområde
Facader, Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderDel DIN 551 A2 M 8X40