DIN 553 A4 M 10X16
Gevindtap med kærv og gevindtop
Varenummer
0553410 16
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377043481
Nettovægt pr. 100
0,660 kg
Emballageenhede:
50
Varenummer
0553410 16
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377043481
Nettovægt pr. 100
0,660 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Kærvbredde (n) | 1,6 mm |
| Kærvdybde (t) | 2,4 mm |
| Hårdhed | 12 |
| Mål dt (dt) | 2,5 mm |
Information om produktet
Anvendelsesområde
Facader, Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderDel DIN 553 A4 M 10X16