DIN 553 A4 M 5X6
Gevindtap med kærv og gevindtop
Varenummer
055345 6
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377043955
Nettovægt pr. 100
0,051 kg
Emballageenhede:
200
Varenummer
055345 6
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377043955
Nettovægt pr. 100
0,051 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 6 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivform (drift) | Kærv |
| Kærvbredde (n) | 0,8 mm |
| Kærvdybde (t) | 1,28 mm |
| Hårdhed | 12 |
| Mål dt (dt) | 0,5 mm |
Information om produktet
Anvendelsesområde
Facader, Maskinkonstruktion, Metalkonstruktion, Øvrige anvendelsesområderDel DIN 553 A4 M 5X6