DIN 571 A2 10X80
Sekskantede skruer til træ
Varenummer
0571210 80
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377044655
Nettovægt pr. 100
4,520 kg
Varenummer
0571210 80
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377044655
Nettovægt pr. 100
4,520 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 80 mm |
| Gevindlængde (b) | 48 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Hovedhøjde (k) | 7 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Hjørnemål (e) | 18,72 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 17 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ og solar.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerDel DIN 571 A2 10X80