DIN 571 A2 5X40
Sekskantede skruer til træ
Varenummer
057125 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377045119
Nettovægt pr. 100
0,582 kg
Varenummer
057125 40
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377045119
Nettovægt pr. 100
0,582 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 40 mm |
| Gevindlængde (b) | 24 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Hovedhøjde (k) | 3,5 mm |
| Materiale | Sekskant |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Hjørnemål (e) | 8,63 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 8 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ.Anvendelsesområde
TrækonstruktionDel DIN 571 A2 5X40