DIN 571 A4 10X140
Sekskantede skruer til træ
Varenummer
0571410 140
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377045812
Nettovægt pr. 100
7,040 kg
Emballageenhede:
50
Varenummer
0571410 140
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377045812
Nettovægt pr. 100
7,040 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 140 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | Sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Hovedhøjde (k) | 7 mm |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Gevindlængde (b) | 84 mm |
| Hjørnemål (e) | 18,72 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 17 |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ og solar.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerDel DIN 571 A4 10X140