DIN 571 A4 12X70
Sekskantede skruer til træ
Varenummer
0571412 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377046062
Nettovægt pr. 100
5,780 kg
Emballageenhede:
50
Varenummer
0571412 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377046062
Nettovægt pr. 100
5,780 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 12 mm |
| Totallængde (l) | 70 mm |
| Gevindlængde (b) | 42 mm |
| Produkt View | træ gevind |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 8 mm |
| Hjørnemål (e) | 20,88 mm |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 19 |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for træ og solar.Anvendelsesområde
Trækonstruktion, SolcellerDel DIN 571 A4 12X70