DIN 603 A2-70 M 6X30/30
Bræddebolte
Varenummer
060326 30/30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377048547
Nettovægt pr. 100
0,885 kg
Varenummer
060326 30/30
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377048547
Nettovægt pr. 100
0,885 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Totallængde (l) | 30 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Truss Hoved |
| Hovedhøjde (k) | 3,88 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Hoveddiameter (dk) | 16,55 mm |
| Mål v (v) | 6,48 mm |
| Firkanthøjde (f) | 4,6 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og metal.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, MetalkonstruktionDel DIN 603 A2-70 M 6X30/30