DIN 603 A2-70 M 8X160
Bræddebolte
Varenummer
060328 160
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377048813
Nettovægt pr. 100
5,906 kg
Varenummer
060328 160
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377048813
Nettovægt pr. 100
5,906 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Totallængde (l) | 160 mm |
| Gevindlængde (b) | 28 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Truss Hoved |
| Hovedhøjde (k) | 4,88 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Hoveddiameter (dk) | 20,65 mm |
| Mål v (v) | 7,42 mm |
| Firkanthøjde (f) | 5,6 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og metal.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, MetalkonstruktionDel DIN 603 A2-70 M 8X160