DIN 603 A4-70 M 5X20
Bræddebolte
Varenummer
060345 20
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377049681
Nettovægt pr. 100
0,450 kg
Emballageenhede:
500
Varenummer
060345 20
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377049681
Nettovægt pr. 100
0,450 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Totallængde (l) | 20 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Truss Hoved |
| Hovedhøjde (k) | 3,3 mm |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Hoveddiameter (dk) | 13,55 mm |
| Mål v (v) | 5,48 mm |
| Firkanthøjde (f) | 4,1 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner og metal.Anvendelsesområde
Maskinkonstruktion, MetalkonstruktionDel DIN 603 A4-70 M 5X20