DIN 6331 A2 M 36
Sekskantede møtrikker, 1,5 d høj, med krave
Varenummer
6331236
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377144812
Nettovægt pr. 100
81,000 kg
Varenummer
6331236
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377144812
Nettovægt pr. 100
81,000 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 36 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 55 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Højde (m) | 54 mm |
| Hjørnemål (e) | 61,31 mm |
| Bunddiameter (d2) | 68 mm |
| Bundhøjde (a) | 10 mm |
Information om produktet
Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 6331 A2 M 36