DIN 653 1.4305 M 2X8
Fingerskruer, lav form
Varenummer
065322 8
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377050380
Nettovægt pr. 100
0,114 kg
Emballageenhede:
50
Varenummer
065322 8
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377050380
Nettovægt pr. 100
0,114 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 2 mm |
| Totallængde (l) | 8 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Risso |
| Hovedhøjde (k) | 2 mm |
| Drivform (drift) | Roulette |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
| Hoveddiameter (dk) | 9 mm |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionDel DIN 653 1.4305 M 2X8