DIN 6912 A2 M 12X25
Cylinderskruer med ISK og nøgleføring
Varenummer
6912212 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377147813
Nettovægt pr. 100
2,950 kg
Varenummer
6912212 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377147813
Nettovægt pr. 100
2,950 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Katalogside
Tekniske data
| Totallængde (l) | 25 mm |
| Diameter (d) | 12 mm |
| Gevindlængde (b) | 15,5 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | topstykke |
| Hoveddiameter (dk) | 18 mm |
| Hovedhøjde (k) | 7,5 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 10 |
| Drivform (drift) | Indvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produktet
Anvendelser
Ideel til forskruninger inden for maskiner.Anvendelsesområde
MaskinkonstruktionKendetegn
- "0" = reduceret belastningskapacitetDel DIN 6912 A2 M 12X25