DIN 6921 A2-70 M 10X16/16
Sekskantede skruer med krave, fuld gevind, og låsemøtrik
Varenummer
69212010 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377277657
Nettovægt pr. 100
2,890 kg
Varenummer
69212010 16
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377277657
Nettovægt pr. 100
2,890 kg
- Tekniske data
- Information om produktet
- Produktbrochurer
- Katalogside
Tekniske data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Totallængde (l) | 16 mm |
| Produkt View | metrisk |
| Materiale | Sekskant |
| Hovedhøjde (k) | 9,2 mm |
| Drivstørrelse (Drivstørr) | NV 15 |
| Drivform (drift) | Udvendig sekskant |
| Trækstyrke (Rm) | 700 N/mm² |
| Kravediameter (dc) | 22,3 mm |
Information om produktet
Produktfordele
- Den store anlægsflade sikrer en optimal kraftfordeling- Låsefortandingen mindsker risikoen for, at skruen løsner sig
Anvendelser
Montering af komponenter med krav om en stor anlægsfladeTil anvendelse i vådrum samt udendørs (A2) herunder i industrimiljøer og i kystnære områder (A4)
Anvendelsesområde
Solceller, MetalkonstruktionProduktbrochurer
Del DIN 6921 A2-70 M 10X16/16